ÖZEL ORTADOĞU HASTANESİ
SAĞLIKLI YAŞAM

 

    DAHA SAĞLIKLI DAHA DİNÇ VE AĞRISIZ BİR HAYAT İÇİN ; 

     ÖZEL UYGULAMALARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

•Manuel terapi (Manipulasyon-Mobilizasyon ve gevşeme) teknikleri
•Özel kinezyolojik bantlama (Ağrı bantları)
•Kuru iğneleme (Dry needling)
•Kupa tedavileri (Hacamat)
•Masaj (Özel kupa masajları, Özel bölgesel masajlar, refleksoloji masajları, …)

•Zayıflama, sigara bırakma, baş ağrıları… özel akapunktur yöntemleri

Manuel Terapi

•Manipulasyon-mobilizasyon ve gevşeme teknikleri:  :   Manuel Terapi, omurga, eklem, kas sistemi ve bağ dokularında oluşan ağrı, hareket kısıtlılığını düzeltme, fonksiyon bozukluklarını gidermek amacıyla yapılan ve elle uygulanan tıbbi bir tedavidir. Omurga ve ekstremite eklemlerindeki ağrı, fonksiyon bozukluklarının, duruş bozukluklarının tedavisinde yüz yıldan fazla bir süredir uygulanan manuel terapi, manipülasyon, mobilizasyon ve postizometrik relaksasyon teknikleri gibi yöntemleri içerir.

Özel kinezyolojik bantlama (Ağrı bantları)

Kinezyotaping vücut hareketlerini kısıtlamadan kas ve eklemlerin destekleyerek vücudun doğal iyileşmesini hızlandıran özel bir tür bantlama tekniğidir. 1970 lerin ortalarında Dr.Kenzo tarafından bulunmuş bir yöntemdir. O tarihlerden bu güne kadar Kinesiotaping yaklaşık 30 yıldır giderek artan bir şekilde sporcularda, ağrı tedavisinde ve fizik tedavide başarı ile kullanılmaktadır.
Kuru iğneleme ( Dry needling)

•Kuru iğneleme bazı hastılaklarda kullanılan ve hiçbir yan etkisi olmayan etkili bir tedavi yöntemidir. Hastanın ağrı bölgesine göre kasların içine batırılan ince ve ilaçsız iğneler ile yapılır. Kuru iğneleme yaklaşık 50 yıldır tüm dünyada  uygulanmaktadır. Tedavide başarı oranı çok yüksektir. Tek seans yeterli olsada genellikle 3-5 seans sonra kesin tedaviye ulaşılır ama ciddi,kronik sorunları olan hastalarda 8-10 seans uygulama yapmak gerekebilir.
•Kuru iğneleme, daha çok halk arasında kulunç olarakda bilinen MAS (Myofasial Ağrı Sendromu,Kas Romatizması) da kullanılsada ağrılı kas spazmının olduğu birçok hastalıkda kullanılır ,Baş ağrıları –Fibrositler,Disk hernisi (bel-boyun fıtığı) ,Bel,boyun ve sırt ağrıları,Spor yaralanmaları,Eklem problemleri ,Donuk omuz (frozen shoulder),Lateral ve medial epikondilit (Tenisçi ve golfçü dirseği),Duruş bozukluğuna bağlı ağrıları,Çene kilitlenmesi (TME disfonksiyonları) ,Kalça,diz ve ayak-ayak bileği problemleri ,Omuz,dirsek ve el bileği ağrıları ,Tendinit ve ligamentitler ,Topuk dikeni  gibi çok geniş bir yelpazede kullanılabilirFacebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis