Karbon Peeling

Q switched Nd-YAG lazeri kullanılarak yapılan, çeşitli cilt problemlerinde uygulanan ağrısız enjeksiyonsuz bir kozmetolojik uygulamadır. Her cilt tipinde ve her mevsimde yapılabilir. Hastalar işlem sonrası günlük işlerine dönebilmektedir.

Nasıl yapılır: İlk aşamada cilt temizlenir, 2. aşamada cilde karbon sürülür, 15-20 dk  kuruması beklenir, 3. aşamada karbon maskesi olan yerlere lazer ile atış yapılır.

Etki mekanizması: Öncelikle cilde sürülen karbon solusyonu , deri üzerinde iyileştirici (Sivilce...vb) etkiye sahiptir. Lazerle ani ısınmayla gözenekler sıkılaşır. Lazer ışını deri altına giderken karbonu da alır, deriye renk veren melanozomlar tarafından emilir, ısınarak ve genleşen melanozomlardan çevreye yayılan ses dalgaları hedef dokuda mekanik hasara neden olur, kollajen sayısı artar ve melanin pigmenti azalır.

Kullanım alanları nelerdir: Akne,  gözeneklerin sıkılaşması, cilt lekeleri (güneş lekeleri-çiller), dövme(Tatuaj), doğumsal benlerde (Ota ve Becker nevüs), cilt gençleştirmede(Antiaging), cilt renk tonunun dengelenmesi, açık renkli ince tüylerin sarartılmasında kullanılır.

Kaç seans olmalı? Genellikle en az 5 seans uygulanır.(ideal 8-10 seans) 10-15 gün aralarla yapılır.

İşlem sonrası, yanık kızarıklık kabuklanma OLMAZ.

İşlem süresi, yaklaşık 15-20 dk sürer.

Diğer işlemlerle kombine kullanılabilir. (Mezoterapi, PRP,...)

Yüzde lekeler:

Dövme Silme
Q anahtarlı ND YAG (siyah ve lacıvert renkte olanlar), Q anahtarlı KTP Kırmızı turuncu, mor renkli olan dövmelerde) kullanılır. Lazer deriden deri altına girer ve dövmeye rengini veren boya partiküllerini  parçalar, parçalanan bu partiküller makrafojlar tarafından ortadan kaldırılır. Dövme rengi ne kadar koyu ve derin ise seans sayısı artar. (5-20 seans), seans araları 6-8 hafta olmalıdır. Dövme tedavisine dövme yapıldıktan en az 1 yıl sonra başlanırsa daha iyi sonuç alınır.

Ota Nevüs (Doğumsal ben) Tedavisi

Lekeler, kozmetik krem-işlem sonrası oluşan lekeler, Dövme, benler, yüzeyel damarsal lezyonlar.
Q switch Lazer (NDYAG ve  KTP), Özel Adana Ortadoğu hastanemizde, Kozmetoloji ünitesinde Uzman Dermatologlar tarafından yapılmaktadır.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis