Powerplate

Spor, sağlık, güzellik, fizik tedavi ve antiaging amaçlı kullanılabilme özelliğiyle bütün dünyada bir devrim olarak nitelendirilen power plate vibrasyon esaslı çalışan bir cihazdır. Dokuların sıkılaşması, selülitin azalması ve özellikle doğum sonrası gevşeyen kasların forma girmesinde etkilidir. Tüm vücuda güçlü bir vibrasyon uygulayarak, yer çekimi kuvvetini yaklaşık 4 kat arttırır. Power Plate'in ürettiği fiziksel vibrasyon kaslara enerji olarak transfer edilir. Kaslarda birbirini takip eden istem dışı kasılmalar olur, öyle ki kaslar saniyede 30-50 kez kasılıp gevşer. Kaslarda oluşan bu hareketler tendonların da gerilmesine neden olur. Bu kasılma derin kas olarak nitelendirilen karın içi kasların ve omuriliği çevreleyen kasların bile kasılmasını sağlar. Kaslar derinlemesine çalışarak kısa zamanda kuvvetlenir. Zamanla dokular sıkılaşır, selülitler azalır ve özellikle doğum sonrası gevşeyen kaslar forma girer. Seanslar yalnız 10-15 dakika sürer. Power Plate ile yapılacak 10-15 dakikalık çalışmalar ve bunun haftada 3 kez tekrarı istenilen sonuçları elde etmek için yeterlidir. Power Plate'in en iyi yanlarından biri uygulama kolaylığının olması ve özel bir kıyafet giymeden istenilen kas grubunu çalıştırmasıdır. İstenirse, öğle yemek aralarında bile 10-15 dakika ayırarak, hiç terlemeden, yaklaşık 1,5 saatlik egzersize denk gelen çalışma yapılabilir.

 

 Pressoterapi

 

  Pressoterapi; vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvıyı drene eder. Çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşan ödemin tedavisinde kullanılır.

   Selülitlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir. Özellikle liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası, oluşan hematom ve ödemlerin tedavisinde de uygulanmaktadır.

Kullanım alanları
 
 

   Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında
   Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda
   Kilo probleminde
   Selülit probleminde
   Pasif jimnastik
   Lenf akımının düzenlenmesinde 

 


Elektroterapi(pasif jimnastik)

 Bu cihaz elektroterapi (pasif jimnastik) cihazıdır. Elektroterapi kas liflerinizi ritmik olarak hareket ettirerek pasif durumda iken kaslara aktif egzersiz yaptırır. Kas uyarımı olarak da bilinen bu yöntem 30 yıldan daha uzun zamandır tedavi amaçlı tıpta destekleme için  spor terapistleri ve fizyoterapistler tarafından kullanılmaktadır. Mekanizması cilt yüzeyinden uygulanan uyarıcı akımın kasları çalıştırmasıdır. Uyarıcı akım kaslar üzerinde tıpkı sinirin kası uyarması gibi hareket ederek  değişik aralıklarla kaslarınızı kasıp gevşetir, yattığınız yerde egzersiz yapmanızı sağlar. Kasların hareketinin iki yararı olur, öncelikle kaslara aktif spor etkisi yaptırarak depolanmış yağların enerjiye dönüştürülüp harcanmasının yanı sıra elastikiyetini kaybetmiş kasların sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Selülitli doku çözülür ve özellikle karın, kalça ve iç bacak gibi yerler sıkılaşır toparlanır. Pasif Jimnastik (Elektroterapi) seansları ortalama 45 dakika sürer, uyarıcı akım seçilen kas gruplarının üzerine bağlanan ped şeklinde elektrotlarla uygulanır.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis