ORTADOĞU HASTANESİ’NDEN ETKİN ÖNLEMLER

Çin'in Vuhan kentinde görülen ve "Kovid-19" olarak adlandırılan, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm hastaneler etkin önlemler aldı. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve özel-kamu sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Sağlık Bakanlığımız baştan olmak üzere tüm bakanlıklarımız ve devlet kurumlarımız süreci başarılı ve etkin yönetiyorlar” dedi.

VİRÜSTEN KORUNMAK ELİMİZDE

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, virüsten korunmanın temizlikten geçtiğinin altını çizerek, “Aslında normal hayatımızda da uymamız gereken kuralları tekrar hatırlatıyoruz. Virüsten korunmak ellerimizde. Ellerimizin temizliğine ve sosyal mesafeye kesinlikle dikkat etmeliyiz. Ciddiye alalım ve tedbirlere uyalım” dedi.

HASTANEMİZDE GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde gerekli tüm önlemlerin alındığını vurgulayan Dr. Halis Bayrak, “Sadece koronovirüs için değil düzenli olarak Enfeksiyon Kontrol Komite Toplantılarımızı yapıyoruz. Henüz koronavirüs ülkemizde görülmeden önce alınması gereken önlemleri belirledik ve almaya başladık” dedi. Dr. Halis Bayrak, tüm personelin eğitim aldığını, ayrıca risk grubunda olan çalışanların idari izne gönderildiğini belirterek, “Hastane içerisinde normal dezenfekte işlemimizin süre aralığını sıklaştırdık. Hastaneye gelen hastalarımızın girişte ellerini antiseptik ile dezenfekte ediyor, ateşlerini ölçüyor, belirti gösteren hastalarımıza mutlaka maske takarak, gerekli yerlere yönlendiriyoruz” dedi.

BELİRTİ VARSA ÖNCE 184 ARANMALI

Şuana kadar Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde hiçbir koronavirüs vakası olmadığını ifade eden Dr. Halis Bayrak, “Koronavirüs belirtisi gösteren hastalar gelir ise gerekli önlemler alınıp Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şekilde yönlendirilecek. Ayrıca belirti gösterenler  herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmadan önce SABİM 184 Koronavirüs Danışma Hattını arayıp gerekli bilgileri almaları gerekiyor” dedi.

Türkiye olarak gerekli olan bütün önlemlerin alındığının altını çizen Bayrak, “Önemli olan bu tedbirlere uymak. Kulaktan dolma, yalan, asılsız haberlere inanmayalım. Gerekli bilgilere Sağlık Bakanlığımızın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabiliriz. Sakin ve tedbirli olalım. Kısa sürede bugünler geçecek” dedi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis