Anasayfa Medya Duyurular Asya Bebek Sağlığına Kavuştu

Asya Bebek Sağlığına Kavuştu


20.11.2015 tarihinde Ortadoğu Hastanesinde dünyaya gelen bebeğimize doğumunun hemen sonrasında Çocuk Cerrahisi uzmanı Op.Dr.Osman Gereklioğlu tarafından özofagus atrezisi(yemek borusunun üst kısmının kapalı olması) ve trakea-özofageal fistül(yemek borusunun alt kısmı ile nefes borusunun bir kanal ile birleşmesi) tanısı kondu.

Bebeğimizin gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra 24.11.2015 tarihinde ameliyat edildi. Ameliyatta sağ göğüs kafesi aÇılarak trakea-özofageal fistüle ulaşıldı ve özofagus ve trakea birleşim yerinden ayrılarak fistül kapatıldı. Daha sonra her iki özofagus ucu birbirine dikilerek devamlılığı sağlandı.

Bir süre solunum desteği iÇin respiratörde takip edilen hastanın ilk başta beslenmesi de yine özofagus iÇerisinden mideye ilerletilen sonda vasıtasıyla oldu. Yaklaşık 60 gün hastanemiz Yenidoğan ünitesinde takip edilen bebeğimiz solunum problemleri geÇtikten ve normal beslenebilecek duruma geldikten sonra sorunsuz olarak 18.01.2016 tarihinde taburcu edilerek ailesine kavuştu.

Bebek Gediğin ailesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Osman Gereklioğlu'na ve bebekleriyle yakından ilgilenen tüm Ortadoğu Hastanesi Yenidoğan ünitesi Çalışanlarına göstermiş oldukları yakın ilgi ama en önemlisi sevgiden dolayı Çok teşekkür ederken anne babalara bir tavsiyede bulundular.Doğum yapacakları hastaneyi tercih ederken doğum sonrası iÇin hastanenin yeterli donanıma uygun Yenidoğan ünitesinin önemli olduğunu ve Ortadoğu Hastanesinde bebeklerine müdahale edecek Çocuk Cerrahisi Uzmanın olmasının kendilerine Çok faydalı olduğunu bildirdiler.

Op. Dr. Osman Gereklioğlu
Çocuk Cerrahisi Uzmanı

Sosyal Medyada Paylaş
Benzer Duyurular
Online İşlemler