Anasayfa Tıbbi Birimler Göz Hastalıkları Excimer Lazer
Excimer Lazer

Excimer Lazer

Tümüyle bilgisayar kontrollü Excimer Lazer cihazlarının kornea tabakasının şeklini değiştirmesi ve bu sayede astigmat, hipermetrop ve miyop gibi görme kusurlarının düzeltilmesi tedavisi halk arasında lazer olarak adlandırılır.

Excimer lazerin gözün ön tarafındaki kornea dokusuna uygulanması, korneadaki dokuyu bir arada tutan karbon bağlarında kırılmaya yol açar. Dokuyu buharlaştırır ve bu şekilde yok eder. Excimer Lazer teknolojisinde iyi ayarlanmış miktarda lazer ışının korneada hedeflenen bölgeye yollanması ile müdahale gerçekleştirilir. Bu şekilde korneanın kırıcılığı değiştirilebilir ve göz doktorunun istediği değerlere ulaşır.

Excimer Lazer metodu ile görme bozukluklarının giderilmesi dünya genelinde ve Türkiye’de çeyrek asırdır uygulanmaktadır. Bu süreçte lazer cihazları ve uygulama teknikleri sürekli olarak gelişmiş ve günümüzde komplikasyonlar azalmış, başarı yüzdesi çok artmıştır.

Excimer Lazer Uygulamaları Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme bozukluklarından Excimer Lazer yöntemi ile kurtulmak istiyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak güven içerisinde tedavi olabilirsiniz.

Göz Hastalıkları Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Göz Hastalıkları birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Göz Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler