Anasayfa Medya Koruyucu Sağlık Ve Sağlığın Geliştirilmesine Yönelik Etkinlikler Güncel Anal Fistül Fiyatları

Güncel Anal Fistül Fiyatları

Anal fistül, bağırsağın son kısmında meydana gelen ve normal olmayan kanallara verilen isimdir. Anal fistül oluşumuna neden olan çok sayıda faktör vardır. Bölgede iltihap ve akıntıya sebep olan anal fistül muhakkak tedavi edilmesi gereken, kendi kendine iyileşmesi mümkün olmayan önemli bir sağlık sorunudur. Özel Ortadoğu Hastanesi güncel anal fistül fiyatları hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Anal Fistül hastaları genellikle hastalığın kendiliğinden geçmesini beklemek gibi bir hata yaparlar. Bu bekleyiş, yalnızca bölgedeki kanalların sayısını arttırmaya ve hastalığın ileri seviyelere ulaşmasına neden olur. İlerleyen anal fistül farklı hastalıklara da sebebiyet verir. Anal fistülün tedavi edilmemesi kanser de dahil olmak üzere ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden anal fistül hastaları geç kalmadan tedavi olmalıdır.

Makat bölgesinde kaşıntı ve iltihaplı sarı akıntı şeklinde kendisini gösteren anal fistül bazı durumlarda kabızlığa da sebep olmaktadır. Anal fistül hastalarının tedavinin ardından yeniden hasta olmamak için kabızlığa karşı önlem almaları gerekir. Bu yüzden tedavi sorası beslenme büyük önem taşır. Kişi beslenme rutinine lifli gıdalar eklemelidir.

Cerrah ilk olarak bağırsak ve çevresinde herhangi bir kronik rahatsızlık bulunup bulunmadığını inceler. Sonrasında MR, Kolonoskopi, Rektosigmoidoskopi ve fistülografi benzeri tetkik yöntemleri kullanılarak hastalığın tanısı konulur ve ardından tedavi süreci başlatılır.

Anal fistül muhakkak uzman bir doktor tarafından donanımlı bir hastanede tedavi edilmelidir. Anal fistül tedavisinde mümkün olan en iyi hastaneyi ve en uzman doktoru tercih etmeniz gerekir.

Anal fistül tedavisi fiyatları kullanılacak tedavi yöntemine, tedavinin gerektirdiği ekipman ve malzemelerin maliyetine ve hastalığın seviyesine göre değişebilmektedir. Güncel anal fistül fiyatları hakkında net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anal Fistül Belirtileri Nelerdir?

Pek çok insan anal fistül durumu ile karşılaştığında, karşı karşıya kaldığı şeyin anal fistül olduğunu bilmediği için tedavide geç kalıyor. Siz de şu belirtilere sahipseniz geç kalmadan bir sağlık kuruluşuna başvurun:

  • Anal bölgede yanma ve kaşıntı hissi
  • Ağrılı idrar
  • Ateş
  • Makat ve çevresinde ağrı, şişkinlik
  • Oturmakta zorlanma
  • Anal bölgede kızarıklık
  • Anal bölgede kan ve kötü koku

Bu belirtilerin hepsi aynı anda gerçekleşmeyebilir. Bu yüzden belirtileri gözlediğiniz anda geç kalmadan doktora başvurarak hastalığın ilerlemesine engel olabilir ve tedavide başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Benzer Haberler
Online İşlemler