Anasayfa Medya Duyurular Kadınlar Bizim Her Şeyimiz

Kadınlar Bizim Her Şeyimiz

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kadınların, bitmek tükenmek bilmeyen sevgileri, fedakârlıkları ve mücadeleleriyle umutları yeşerttiğini belirten Dr. Halis Bayrak, “Anne, eş, kardeş, teyze, anneanne, babaanne, hala, abla, doktor, hemşire, mühendis, polis, avukat, öğretmen kısacası kadınlarımız bizim her şeyimiz” dedi.

Bayrak, geÇmişten bugüne kadınların karşılarına Çıkan bütün zorlukları aşacak güce sahip olduğunu ifade ederek, “Tarihimiz, Nene Hatun, Kara Fatma, Şerife Bacı gibi vatan savunmasının destanlaşan kadın kahramanlarımız ile dolu. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de kadınlarımız ecdadını yakışır bir şekilde mücadele etti” dedi.


Vatan savunması için canları pahasına kadınların en önde yer aldığını vurgulayan aynı zamanda Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı da olan Dr. Halis Bayrak mesajını şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz günü Ankara Gölbaşı'ndaki özel Harekat Daire Başkanlığı’na yönelik saldırıda polislerimiz Zeynep Sağır, Sevda Güngör, Kübra Doğanay, Demet Sezen, Cennet Yiğit ve Gülşah Güler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Ayşe AykaÇ, Sevgi Yeşilyurt, Esenler'de Türkan Türkmen Tekin, Genelkurmay Başkanlığı önünde de Yıldız Gürsoy şehit olarak Nene Hatun'dan devraldıkları bayrağımızı yere düşürmediler. Haklarını ödeyemeyiz.”

Zeytin Dalı Harekatı’nda şuan Afrin’de görevli kadın askerlerimizin tüm dünyadaki kadınlara örnek olduğunu söyleyen Bayrak, “15 Temmuzda tanka, topa, tüfeğe, karşı korkmadan ve bir adım geri atmadan, vatan iÇin, bayrak iÇin, ezan iÇin şehadete yürüyen kadınlarımız başta olmak üzere bekamız, istikbalimiz için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yad ediyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
Benzer Duyurular
Online İşlemler