Anasayfa Tıbbi Birimler Genel Cerrahi Kapalı Apandisit Ameliyatları
Kapalı Apandisit Ameliyatları

Kapalı Apandisit Ameliyatları

Son senelerde apandisit ameliyatı operasyonlarında sıklıkla tercih edilen metot kapalı apandisit ameliyatı yani Laparoskopik yöntemdir. Kapalı apandisit ameliyatında göbek bölgesinden küçük bir boru sokularak karın gazla şişirilir. Bu uygulamanın sebebi karın duvarını yükselterek kullanılacak aletler için yeterli hareket alanını sağlamaktır. Ardından göbek bölgesinde açılan borunun içinden ucunda kamera bulunan bir boru daha geçirilir. Bu sayede ameliyat esnasında görüntü monitöre yansıtılır ve müdahale başlar. Bu aşamadan sonra açık ameliyatlarda gerçekleştirilen işlemin aynısı uygulanır. Apandis çıkarıldıktan sonra karın bölgesine doldurulan gaz boşaltılır ve açılan küçük kesiler gizli dikişlerle kapatılır. Ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanan kapalı apandisit ameliyatında iyileşme süreci açık ameliyata göre daha hızlı olur. Eğer karın bölgesinde başka hastalıklar da mevcut ise tek operasyonla bu hastalıklar da tedavi edilebilmektedir. Ameliyatın ardından bir veya iki gün içerisinde hastalar taburcu edilebilir.

Kapalı Apandisit Ameliyatları Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de apandisit rahatsızlığı ile mücadele ediyorsanız kapalı apandisit ameliyatının başarılı ve güvenilir adresi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak kolaylıkla tedavi olabilirsiniz.

Genel Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Genel Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Genel Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Genel Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler