Anasayfa Tıbbi Birimler Onkoloji Meme Kanseri
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme dokusunun içinde bulunan süt bezlerinin ya da süt kanallarını oluşturan hücrelerin yapılarının bozulması, kontrolsüz biçimde çoğalmasının sonucunda meydana gelen, hızla başka organlara yayılma riski de taşıyan tümöral oluşumlara meme kanseri denilmektedir.

Meme Kanseri ne yazık ki erken evrede çoğunlukla belirti göstermez. Meme içerisinde bir kitle, ele gelebilecek boyutlara ulaşmadan iki yıl öncesinde tarama mamografisi sayesinde tespit edilebilir. Bu yüzden rutin kontrol ve taramalarınızı yaptırmak büyük önem taşır. Taramalarını yaptırmayan kadın bireylerde meme kanseri vakalarının erken teşhis edilmesi son derece zordur. Erken evrede fark edilemediği zamanlarda kanser hücreleri zaman içerisinde meme dokusunda büyüme eğilimi gösterir. Zamanla büyür ve tümöral bir kitle meydana getirir. Sonraki evrede ise diğer organla yayılırlar. Diğer doku ve organlara yayılmadan teşhis edilen meme kanseri vakalarında başarı yüzdesi son derece yüksektir.

Meme koruyucu cerrahinin ardından muhakkak ameliyat olan memenin dokusu bütünüyle radyoterapi yöntemiyle ışınlanmalıdır. Daha büyük tümörlerde güvenli biçimde cerrahi müdahale mümkün değilse kozmetik olarak kabul edilebilir şekilde bir meme mümkün değilse mastektomi adı verilen yöntem uygulanır. Memenin tümüyle alınması gerekir. İlerleyen evrelerde meme kanseri vakalarından bazılarında neoadjuvan ismi verilen tedavi öncesinde onkoloji tarafından kemoterpi verilerek lokal ve sistemik kontrol sağlanır. Sonrasında cerrahi uygulamaya geçilir.

Meme Kanseri Tedavisi

Siz de rutin kontrolleriniz ve tedaviniz için meme kanseriyle mücadelede başarılı operasyonlara imza atan Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz.

Onkoloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Onkoloji Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkoloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler