Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Beyin Tümörü
Beyin Tümörü

Beyin Tümörü

Beyin Tümörü, beyin hücrelerinin kendilerini yenilemesi esnasında kopyalamada yaşanan anormal hücrelerin büyüyerek bir kitle haline gelmesi sonucu oluşmaktadır. Yeni doğan bebeklerden, ileri yaştaki bireylere kadar hemen her yaşta gözlemlenebilen beyin tümörü vakaları, kafatası içerisinde bir basınç yaratır. Bu basınç ve baskı beynin işlevini tam manasıyla yerine getirmesine engel olup çeşitli belirtiler gösterir. Özellikle hastaların yüzde 60’lık bir kısmında uzun süreli ve şiddetli baş ağrıları ile kendisini gösterir. Genellikle iyi huylu tümör ve kötü huylu tümör olarak ayırdığımız beyin tümörlerinin tedavisindeki en önemli husus erken teşhistir. Her beyin tümörü öldürücü bir etki göstermez. Bu yüzden doğru müdahale ve erken teşhis sayesinde tümörler iyileştirilebilmektedir. Erken teşhis, tıp biliminde yaşanan gelişmeler, yeni tedavi yöntemleri gibi olanaklar sayesinde günümüzde beyin tümörlerini kontrol altına alabiliyoruz. Özellikle Onkolojik Cerrahinin her alanında edindiğimiz tecrübe, uzmanlık, cerrah kadromuz, teknik donanımımız ve tıbbi personelimizle Özel Adana Ortadoğu Hastanesi olarak beyin tümörleriyle mücadelenizde hizmetinizdeyiz.

Beyin Tümörü Tedavisi

Günümüzde son derece başarılı cerrahi operasyonlarla tümörlerin tamamını yahut da bir kısmını çıkartabiliyoruz. Biyopsi ve mikroskop yardımıyla uyguladığımız mikrocerrahi operasyonlarla hastalarımızı eski sağlığına kavuşturabiliyoruz. Biyopsi tümörün tipini öğrenmek için uygulanırken, mikrocerrahi de tümörü bulunduğu yerden çıkarmak için kullanılır. Mikrocerrahi teknikler sayesinde hem kafa içi basıncını düşürebiliyor hem de hastalığın neden olduğu semptomları giderebiliyoruz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler