Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Böbrek Kanseri
Böbrek Kanseri

Böbrek Kanseri

Böbrek Kanseri ameliyatı yani nefrektomi, böbrek kanserlerinde standartlaşan tedavi yöntemidir. Böbrek kanseri ameliyatlarında açık cerrahi yöntemi kullanılabileceği gibi, son yıllarda çok daha az komplikasyon gösterdiği ve hasta açısından çok daha konforlu olduğu için kapalı ameliyat yöntemi benimsenmektedir.

Böbrek tümörlerinin tedavisi, patolojik tipine, hangi evrede olduğuna, büyüklüğüne, sayısına ve yerleşim noktasına göre değişkenlik gösterebilir. Eğer büyük bir tümör söz konusu ise böbreğin etrafını saran yağ dokusu ve kimi zaman böbreküstü bezi de dahil olmak üzere bütün doku çıkartılabilir. Bu tür ameliyatlara Radikal Nefrektomi ismi verilir. Küçük böbrek tümörleri söz konusu ise yalnızca tümörün yerleştiği alan çıkartılır ve böbreğin kalan dokusu, fonksiyonların kaybedilmemesi için korunur.

Böbrek Kanseri Tedavisi

Günümüzde robotik cerrahi yöntemi de giderek daha yaygın kullanılır hale gelmiştir. Ameliyat maliyetinin yükselmesinden ötürü kimi zaman robotik cerrahi tercih edilmeyebilir. Radikal Sistektomi, Parsiyel Nefrektomi, Pyeloplasti ve Radikal Prostatektomi gibi cerrahi rekonstrüksiyon gerektiren prosedürlerde robotik cerrahi, öncelikli tercih olarak ele alınır. Ancak bunlar haricinde laparoskopi en yaygın tercih edilen yöntem olmayı sürdürür. Siz de böbrek tümöründen kurtulmak ve özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilmek için teknik donanımı, uzman hekim ve tıbbi personel kadrosu ile Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşu Özel Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler