Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Dalakta Kitle
Dalakta Kitle

Dalakta Kitle

Dalak tümörleri kimi zaman iyi huylu kimi zamansa kötü huylu olabilmektedir. Kötü huylu bir kitle olma olasılığı varsa, tümörden kaynaklı olarak ağrı şikâyetleri yaşanıyorsa veya tümörün yırtılmasının sonucunda karın içine ya da tümörün içine kanama meydana geliyorsa bir an önce tümöre müdahale edilmesi gerekir. Dalak kitlesinin tedavisinde hangi cerrahi yöntem uygulanırsa uygulansın, onkolojik prensiplere sadık kalmak büyük önem taşır. Bu yüzden çoğu zaman dalağın tümünün çıkartılması gerekir. Kötü huylu tümör şüphesi varsa bu operasyon sırasında ilgili lenf bezlerinin de temizlenmesi sağlanır. Bu durumla nadiren karşılaşılsa bile tümörün iyi huylu olduğu düşünülüyorsa bazen dalak koruyucu cerrahi işlemler tercih edilebilir.

Dalakta Kitle Tedavisi

Siz de neredeyse bütün kanser türleriyle mücadelede en önemli etken olan erken teşhis şansını yakalamak ve olası bir kanser vakasında tedavi şansınızı yüksek tutmak için mutlaka sağlık taraması yaptırmalısınız. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi yedi gün ve yirmi dört saat hizmetinizde…

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler