Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Gırtlak Kanseri
Gırtlak Kanseri

Gırtlak Kanseri

Nefes borusunu yutma eylemi esnasında koruyan, havanın akciğerlere ulaşabilmesini sağlayan ve ses telleri sayesinde sesimizin çıkmasını sağlayan gırtlak bölgesi, vücudumuzda sindirim ve solunumun ayrıldığı bölgedir. Alkollü içecekler ve tütün mamullerinin kullanılması kişi gırtlak kanseri açısından risk grubuna sokar.

Baş ve boyun bölgesinde meydana gelen kanserler arasında yer alan gırtlak kanseri, boğazın nefes borusu ve dil kökü arasında bulunan, ses tellerinin de yer aldığı kısımda oluşur. Laringeal ve larinks şeklinde de adlandırılan gırtlak kanseri, baş ve boyun bölgesinde oluşan kanserler arasında en sık görülenlerden bir tanesi olarak öne çıkar.

Gırtlak kanseri vakalarının tedavisinde tümörün yer aldığı bütün bölge, hastalığın hangi derecede olduğu, hangi evrede seyrettiği ve hastanın genel sağlık durumu gözetilerek planlama yapılır.

Gırtlak Kanseri Tedavisi

Gırtlak kanserinin tedavisinde hem kemoterapiden hem radyoterapiden hem de cerrahi operasyonlardan yararlanılmaktadır. Kimi zaman bu tedavi seçeneklerinden biri tercih edilir kimi zamansa birkaçının kombine olarak uygulanmasına karar verilebilir.

Siz de Gırtlak Kanseri ile mücadele ediyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler