Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Testis Kanseri
Testis Kanseri

Testis Kanseri

Testis Kanseri vakaları testislerde başlayan ve zaman içerisinde vücudun diğer bölgelerine doğru yayılım gösteren tümöral bir hastalıktır. Testis kanseri bir testisin dokularında kötü huylu hücreler gelişim gösterdiğinde meydana gelir. 20 – 35 yaş aralığındaki erkek bireylerde en çok karşılaşılan kanser türü testis kanseridir. Sağ ve sol testiste kanser görülme olasılığı birbirlerine yakındır. Nadiren her iki testiste de kanser tespit edildiği de olur. Ancak bu durum tüm testis kanseri vakaları içerisinde yüzde 2-3 civarında bir oranı kapsar.

Testis Kanseri Tedavisi

Testis kanserlerinin tedavisi kanserli hücrelerin yayıldığı alana, hastanın genel sağlık durumunda ve kanserin türüne göre bazı değişkenlikler gösterir. 1. evre kanserin yalnızca testis içerisinde var olduğu dönemdir. 2. evrede ise kanserli hücre pelvisteki lenf düğmelerine veya karın bölgesine yayılmıştır. 3. evrede ise kanser lenf düğmelerinin ötesine geçerek akciğer gibi vücudun diğer önemli bölgelerine yayılmış halde bulunur. Erken evrede teşhis edilebilen testis kanseri vakalarında temel tedavi yöntemi ameliyattır. Siz de testis kanseri ile mücadele ediyorsanız geç kalmadan Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak tedavi olabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler