Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji Penis Cerrahisi Penis Eğriliği Cerrahisi
Penis Eğriliği Cerrahisi

Penis Eğriliği Cerrahisi

Türkiye’de Penis Cerrahisi ve Penis Eğriliği ameliyatının büyük bir titizlikle yapıldığı Özel Ortadoğu Hastanesi, teknik donanımı, tecrübeli tıbbi personeli ve uzman hekimleri ile hizmet vermektedir. Penisin ereksiyon olduğu sırada doksan derecelik bir açı ile düz biçimde olmazsı gerekir. Ancak penisin sağa, sola veya yukarı, aşağı yönde bir eğrilik göstermesi durumuna penis eğriliği denir. Koşullar uygun olduğunda penis eğriliği tedavisi için basit plikasyon tekniklerinden faydalanılabilir. Bu vakalarda eğriliğin ters tarafında penisin üzerine plikasyon dikişleri konularak eğriliğin düzeltilmesi hedeflenir.

Daha komplike vakalarda ise penisteki eğriliği gidebilmek için bacak damarlarından alınan greft materyalleri ile örtülerek düzelme sağlanabilir. Greft materyalleri kullanarak gerçekleştirilen düzeltmenin mümkün olmadığı ya da sertleşme problemi yaratmayan vakalarda da penis protezi olarak da bilinen, penil protez uygulanmaktadır.

Doğuştan gelen penis eğriliği vakalarının ameliyatla tedavisi çoğunlukla basit cerrahi girişimlerdir. Penis eğriliği ameliyatı yarım saat ila bir saat arasında gerçekleştirilebiliyor. Fakat greft materyaller uygulanacak cerrahi tedavilerin süresi her hastada farklılık gösterebiliyor.

Üroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Üroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Penis Cerrahileri

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler