Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji Ürolojik Kanserler Prostat Kanseri Ameliyatları
Prostat Kanseri Ameliyatları

Prostat Kanseri Ameliyatları

Prostat Kanseri teşhisi koyulan uygun hastalar herhangi bir tedaviye tabi tutulmadan düzenli kontrollerle izlenebilir. Yani her hastanın ameliyat olması zorunlu değildir. Ameliyat için uygun olmayan hastalarda radyoterapi ve hormon tedavisi uygulanır. Prostat Kanseri Ameliyatı, prostat bezinin tümüyle çıkartıldığı bir operasyondur. Radikal Prostatektomi ismi verilen bu operasyonda kimi vakalar için prostatın çıkartılması dışında bölgesel lenf bezlerinin çıkarılması da gerekebilir. Prostat Kanserinin metastaz yapmadığı evrelerde, hastanın sağlık durumu ve yaşı uygunsa tercih edilen tedavi yöntemi ameliyattır. Prostata sınırlı olduğu tespit edilen tümörlerde hastanın beklenen yaşam süresi 10 yıl ve üzerinde ise uygulanabilen bir yöntemdir. Prostatın dışına uzanan ancak uzak bölgelere yayılmamış kanser vakalarının tedavisinde cerrahi müdahalenin etkili sonuçlar sağladığı saptanmıştır. Ancak bazı hastalarda ameliyatın ardından radyoterapi alması gerekebilir. Açık veya robot yardımlı metotlar ile gerçekleştirilebilen Radikal Prostatektomi ameliyatında en başarılı sonuçların elde edilebilmesi için hangi tekniğin kullanılacağı değil, operasyonu yöneten cerrahın tecrübesi ve uzmanlığı önemlidir.

Prostat Kanseri Ameliyatları Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi, alanında uzman cerrahları ve evrensel kalite standartlarında hizmet sunuyor. Siz de geç kalmadan Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Üroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Üroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Ürolojik Kanserler

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler