Anasayfa Tıbbi Birimler Göz Hastalıkları Göz Eti Cerrahi (Pterjyum)
Pterjium (Göz Eti) Cerrahi

Göz Eti Cerrahi (Pterjyum)

Gözde et büyümesi olarak da bilinen bu rahatsızlık, güneş ışınlarına ve tozlu ortamlara fazla maruz kalan kişilerde görülen bir hastalıktır. İlk evrelerde gözün beyaz kısmında bir kabarıklığa sebep olarak kendisini gösterir ve zaman içerisinde korneaya doğru bir büyüme gösterir. Göz eti rahatsızlığı her iki gözde de görülebilen ancak bulaşıcı olmayan bir hastalıktır.

Cerrahi yöntemle tedavi edilen Göz Eti hastalığında işlemler lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık olarak on beş dakika içerisinde tamamlanan bu ameliyatın ardından gözdeki et parçası korneanın üzerinden kesilerek alınmış olur. Hastalığın tekrar nüksetmemesi için bazı önlemler alınır. Çeşitli ilaçlar kullanmak, skleranın açık bırakılması, konjonktivanın yönünün değiştirilmesi vs. bu önlemlerden bazılarıdır.

Ameliyatın ardından gözün birkaç gün süre ile kapalı kalması istenir. Yine ameliyattan kaynaklı olarak gözde bir hafta süreli ve geçici bir sulanma gözlemlenebilir. Ancak göz eti ameliyatı geçiren hastalar en geç bir hafta içerisinde günlük yaşantılarına dönebilirler. Tümüyle iyileşme ise ortalama üç aylık bir zaman diliminde gerçekleşir.

Göz Eti Ameliyatları Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak göz eti ameliyatı olabilir ve özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Göz Hastalıkları Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Göz Hastalıkları birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Göz Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler