Anasayfa Tıbbi Birimler Göz Hastalıkları Şaşılık Tedavisi
Şaşılık Tedavisi

Şaşılık Tedavisi

Ayrıntılı bir göz muayenesinin ardından çocuklarda meydana gelen şaşılığın nedeninin ne olduğu tespit edilir. Kimi zaman gözlükle, kimi zaman da ameliyatla tedavi planlanmaktadır. Bunun dışında çocukta göz tembelliğine rastlanırsa tembel olan gözü çalıştırmak için diğer gözün kapatılması şeklinde bir program önerilir. Bu program doğru şekilde uygulanmadığında yaşam boyu göz tembel kalır ve geleceği olumsuz etkileyecek görme kayıpları yaşanır.

Çocuk bireylerde şaşılık için muayene gerçekleştirilirken damla ile gözbebeğinin büyümesi sağlanır. Bu sayede ölçümler yapılabilir. İdeal yöntem çocukta şaşılığın görüldüğü anda göz doktoruna başvurulmasıdır. Fakat herhangi bir şaşılığa rastlanmasa dahi her çocuk bir yaş öncesinde, üç yaşında ve yedi yaşında göz muayenesine götürülmelidir. Göz tembelliğine yol açabilecek bir sorun olup olmadığı mutlaka tespit edilmelidir. Zira göz tembelliği 9-10 yaştan itibaren tedavisi mümkün olmayan kalıcı bir sağlık sorunudur.

Yetişkin bireylerde şaşılık vakalarında genellikle çocukluktan bu yana devam eden gizli şaşılığın açığa çıkması şeklinde olur. Gözün hareket etmesini sağlayan kasların felç geçirmesi sonucunda yetişkin şaşılığı meydana gelir. Bu vakalarda çift görme sorunu olur ve kişi gündelik hayatını devam ettirmekte zorlanır.

Şaşılık Tedavisi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Bu nedenle siz de çocuğunuzu göz taramasına getirerek ilerleyen yıllarda yaşanması muhtemel göz tembelliği veya şaşılık gibi sağlık sorunlarına erkenden müdahale edebilirsiniz. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Türkiye’de göz sağlığı alanında önde gelen sağlık kuruluşları arasındadır.

Göz Hastalıkları Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Göz Hastalıkları birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Göz Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler