Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji Testis Cerrahisi Testis Torsiyonu Ameliyatı
Testis Torsiyonu Ameliyatı

Testis Torsiyonu Ameliyatı

Testis Torsiyonunun tedavisindeki esas nokta testisin kanlanmasının vakit kaybedilmeksizin sağlanmasıdır. Bu evrede testis torsiyonu olduğundan şüphelenilen çocuk ya da yetişkinin acilen üroloji hekimlerine yönlendirilmesi gerekir. Hasta şikâyetlerinin başlamasının ardından ilk 4-8 saatlik süreç testis dokusunda kalıcı düzeyde hasarlar meydana gelmemesi açısından büyük önem arz eder. Bu süre aşılırsa kan akışı normal olarak sağlanabilse bile fertilite üzerinde olumsuz etkilere rastlanır. Bu yüzden hastaların olabilecek en acil şekilde ameliyata alınması gerekir.

Torsiyone olan testis, cerrahi müdahale sonucu düzeltilmiş dahi olsa birçok çalışma, zamanla testisin hacminde küçülmeler gözlemlendiğini ortaya koymuştur.

Uzun süre boyunca kanlanması sağlanamayan testisin düzeltilmesi ve kan akışının sağlanmasının ardından oksijen bakımından zengin kanın neden olduğu oksidatif zararın bu duruma neden olduğu düşünülmektedir.

Testis Torsiyonu Tedavise Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de böyle bir vaka ile karşılaştığınızda Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi, uzman hekimleri ve son teknoloji altyapısı ile hizmetinizde.

Üroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Üroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Testis Cerrahileri

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler