Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji ÜROLOJİK KANSERLER

Ürolojik Kanserler

Ürolojik kanserler, kadın ve erkek bireylerde idrar yolları ile erkek üreme organlarında meydana gelen kanser vakalarının teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği alandır. Dünya ölçeğinde gözlenen kanser vakalarının yüzde 10’undan fazlası ürolojik kanserlerdir. Erkek bireylerde kadınlara kıyasla daha çok rastlanılan bu vakalar için erken evrede teşhis büyük önem taşır. Risk düzeyinin yüksek olduğu durumlarda multidisipliner bir yaklaşımla tedavi gerçekleştirilir. Duruma göre radyoloji tedavisi, cerrahi operasyonlar veya kemoterapi yöntemlerinden en uygun olanı seçilerek uygulanır. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi, Türkiye genelinde ürolojik onkoloji alanındaki başarılarıyla öne çıkan sağlık kurumları arasındadır.

Böbrek Kanseri, Testis Kanseri, Prostat Kanseri ve Mesane Kanseri, Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde tedavisi gerçekleştirilen ürolojik kanserler arasındadır.

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde uygulanan Prostat Füzyon Biyopsisi, Laparoskopik Üroonkolojik Ameliyatlar, Böbrek Tümörü Cerrahisi, Prostat Kanseri Ameliyatları, Radikal Mesane Kanseri Ameliyatları ve Perkütan Böbrek Tümörü Ablasyon ameliyatları ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler