Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji Ürolojik Kanserler Böbrek Tümörü Cerrahisi
Böbrek Tümörü Cerrahisi

Böbrek Tümörü Cerrahisi

Böbrek kanseri ameliyatı yani nefrektomi böbrek kanserlerinde standartlaşan tedavi yöntemidir. Böbrek kanseri ameliyatlarında açık cerrahi yöntemi kullanılabileceği gibi, son yıllarda çok daha az komplikasyon gösterdiği ve hasta açısından çok daha konforlu olduğu için kapalı ameliyat yöntemi benimsenmektedir. Böbrek tümörlerinin tedavisi, patolojik tipine, hangi evrede olduğuna, büyüklüğüne, sayısına ve yerleşim noktasına göre değişkenlik gösterebilir. Eğer büyük bir tümör söz konusu ise böbreğin etrafını saran yağ dokusu ve kimi zaman böbreküstü bezi de dahil olmak üzere bütün doku çıkartılabilir. Bu tür ameliyatlara Radikal Nefrektomi ismi verilir. Küçük böbrek tümörleri söz konusu ise yalnızca tümörün yerleştiği alan çıkartılır ve böbreğin kalan dokusu, fonksiyonların kaybedilmemesi için korunur. Günümüzde robotik cerrahi yöntemi de giderek daha yaygın kullanılır hale gelmiştir. Ameliyat maliyetinin yükselmesinden ötürü kimi zaman robotik cerrahi tercih edilmeyebilir. Radikal Sistektomi, ParsiyelNefrektomi, Pyeloplasti ve Radikal Prostatektomi gibi cerrahi rekonstrüksiyon gerektiren prosedürlerde robotik cerrahi, öncelikli tercih olarak ele alınır. Ancak bunlar haricinde laparoskopi en yaygın tercih edilen yöntem olmayı sürdürür.

Böbrek Tümörü Ameliyatları Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de böbrek tümöründen kurtulmak ve özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilmek için teknik donanımı, uzman hekim ve tıbbi personel kadrosu ile Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşu Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz.

Üroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Üroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Ürolojik Kanserler

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler