Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji Ürolojik Kanserler Laparoskopik Üroonkolojik Ameliyatlar
Laparoskopik Üroonkolojik Ameliyatlar

Laparoskopik Üroonkolojik Ameliyatlar

Endoskopik cerrahilerde geride bıraktığımız yıllar içerisinde baş döndürücü ilerlemeler yaşandı. Eski yıllarda endoskopik cerrahi için açık ameliyatlar gerçekleştirilirdi ve hastanın vücudundaki organlara ulaşabilmek amacıyla büyük kesiler atmak gerekirdi. Ancak artık bunun yerine ufak deliklerden vücut içerisine sokulan kamera ve cerrahi aletlerle organlara ulaşmak, gereken müdahaleyi gerçekleştirmek çok kolay. Bu yüzden başta Özel Adana Ortadoğu Hastanesi olmak üzere ülkemizin köklü ve başarılı sağlık kuruluşları kapalı ameliyatlara yöneldi. Üroonkoloji alanında prostat ameliyatları da bu yöntemle gerçekleştirilmeye başlandı. Penis ucunda yer alan idrar kanalından prostata ilerlemek ve gereken cerrahi müdahaleyi yapmak günümüzde mümkündür. Benzer yöntemler genel cerrahide de kullanılmaktadır. Örneğin safra kesesine doğrudan ulaşan bir kanal olmamasına rağmen karın cildinde açılan kesilerden ince borular ileterek de cerrahi müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir.

Üroonkolojik Rahatsızlıkların Tedavisi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Kapalı ameliyat yöntemleri hastanın konforu ve iyileşme süreci açısından büyük avantajlar sağlar. Bu yüzden siz de üroonkolojik rahatsızlıklarınızın tedavisinde Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ni tercih ederek, kapalı ameliyatlarla özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Üroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Üroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Ürolojik Kanserler

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler