Anasayfa Medya Duyurular Ortadoğu Hastanesi'nden Etkin Önlemler

Ortadoğu Hastanesi'nden Etkin Önlemler

Çin'in Vuhan kentinde görülen ve "Kovid-19" olarak adlandırılan, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm hastaneler etkin önlemler aldı. özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve özel-kamu sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Sağlık Bakanlığımız baştan olmak üzere tüm bakanlıklarımız ve devlet kurumlarımız süreci başarılı ve etkin yönetiyorlar” dedi.

Virüsten Korunmak Elimizde

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, virüsten korunmanın temizlikten geçtiğinin altını çizerek, “Aslında normal hayatımızda da uymamız gereken kuralları tekrar hatırlatıyoruz. Virüsten korunmak ellerimizde. Ellerimizin temizliğine ve sosyal mesafeye kesinlikle dikkat etmeliyiz. Ciddiye alalım ve tedbirlere uyalım” dedi.

Özel Adana Ortadoğu Hastanesinde Gerekli Önlemler Alındı

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde gerekli tüm önlemlerin alındığını vurgulayan Dr. Halis Bayrak, “Sadece koronovirüs için değil düzenli olarak Enfeksiyon Kontrol Komite Toplantılarımızı yapıyoruz. Henüz koronavirüs ülkemizde görülmeden önce alınması gereken önlemleri belirledik ve almaya başladık” dedi. Dr. Halis Bayrak, tüm personelin eğitim aldığını, ayrıca risk grubunda olan Çalışanların idari izne gönderildiğini belirterek, “Hastane iÇerisinde normal dezenfekte işlemimizin süre aralığını sıklaştırdık. Hastaneye gelen hastalarımızın girişte ellerini antiseptik ile dezenfekte ediyor, ateşlerini ölçüyor, belirti gösteren hastalarımıza mutlaka maske takarak, gerekli yerlere yönlendiriyoruz” dedi.

Belirti Varsa Önce 184 Aranmalı

Şu ana kadar Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde hiçbir koronavirüs vakası olmadığını ifade eden Dr. Halis Bayrak, “Koronavirüs belirtisi gösteren hastalar gelir ise gerekli önlemler alınıp Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şekilde yönlendirilecek. Ayrıca belirti gösterenler herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmadan önce SABİM 184 Koronavirüs Danışma Hattını arayıp gerekli bilgileri almaları gerekiyor” dedi.

Türkiye olarak gerekli olan bütün önlemlerin alındığının altını çizen Bayrak, “Önemli olan bu tedbirlere uymak. Kulaktan dolma, yalan, asılsız haberlere inanmayalım. Gerekli bilgilere Sağlık Bakanlığımızın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabiliriz. Sakin ve tedbirli olalım. Kısa sürede bugünler geçecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
Benzer Duyurular
Online İşlemler