Anasayfa Medya Koruyucu Sağlık Ve Sağlığın Geliştirilmesine Yönelik Etkinlikler Burun Estetiği Hakkında En Çok Sorulan 8 Soru

Burun Estetiği Hakkında En Çok Sorulan 8 Soru

Burundaki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan estetik operasyonlara burun estetiği ameliyatı denir. Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen ameliyat türü burun estetiğidir. Bu operasyonlar, estetik kaygıyla yapılabildiği gibi darbe, sağlık sorunları ve genetik sebeplerden dolayı da yapılabilir. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi olarak burun estetiği hakkında en çok merak edilen 8 konuyu sizler için derledik…

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği yaptırabilmek için kişinin kas ve iskelet sisteminin yeterli gelişmesi gerekir. Dolayısıyla kıkırdak ve kemik yapısının gelişimi göz önüne alınarak ameliyata karar verilir. Alt yaş sınırı kadınlarda 17, erkeklerde 18 iken, üst yaş sınırı kişinin genel sağlık durumuna göre doktor tarafından belirlenir.

İdeal Burun Nasıl Olmalıdır?

İdeal burun kişiye göre değişir. Herkes için ideal burun yapısı farklıdır, kişilerin yüz tipine göre değişiklik gösterir. Ancak “altın oran” olarak adlandırılan bir bütünü oluşturan parçaların birbirleriyle uyum içerisinde olmasını sağlayan oranlar estetikte de geçerlidir. Kişinin burnundaki beğenilmeyen kısımlar düzeltildiğinde kişinin yüzüne uygun doğal burnu ortaya çıkacaktır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Müdür?

Ameliyatsız burun estetiği mümkün değildir, ameliyatsız yöntemler burun estetiği değildir. Ameliyatsız olarak yapılan uygulamalar; burun dolgusu, burun ucu botoksu gibi yöntemlerdir.

Burun dolgusu, fazla belirgin olmayan burun kemerleri için uygulanırken, burun ucu botoksunda ise burun ile üst dudağın birleşme noktasının uç kısmındaki kasa botoks yapılır. Ancak her iki uygulamanın etkisi de kısa sürelidir.

Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği ameliyatının süresi yapılacak işleme göre değişir. Estetik kaygı dışında burunda herhangi bir sağlık sorunu yoksa 2 ile 2,5 saat sürebilir. Burun ucunu şekillendirilme ameliyatları ise daha kısa sürer.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatı; estetik kaygı için yapılabildiği gibi, burun şeklinin darbe ya da travma sonucu bozulması durumlarında ve yüksek septal deviasyonlarda burunun daha iyi nefes alabilmesi için septoplasti ile birlikte de yapılabilir.

Burun Estetiği Sonrası Burnun Şekli Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği ameliyatının ardından burunda ve göz çevresinde ödem ve morluk oluşur, bu da ameliyattan sonra burnun görüntüsünü etkiler. Ancak 1-2 hafta içinde ödem ve şişlikler inecektir. Ameliyattan 1 yıl sonra ise burun tam olarak yeni görünümünü alır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılmaz?

Burun estetiği herkes için uygun olmayabilir. Burun estetiği;

  • Şeker
  • Yüksek tansiyon
  • Kalp
  • Ağır ruhsal bozukluk yaşayan hastalara,
  • Ciddi kanamalara neden olabilecek rahatsızlıkları bulunan kişilere yapılmamaktadır.

Burun Estetiği Kaç TL?

Burun estetiği fiyatları kliniğe, işlemi yapacak doktorun tecrübesine, işlemin niteliğine, işlemin yapıldığı şehre hatta semte bağlı olarak değişebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
Benzer Haberler
Online İşlemler