Anasayfa Medya Koruyucu Sağlık Ve Sağlığın Geliştirilmesine Yönelik Etkinlikler Uykuda Kalp Krizi Belirtileri

Uykuda Kalp Krizi Belirtileri

Uyurken kalp krizi geçirme ihtimali, uyanıkken geçirme olasılığından daha düşüktür. Peki uykuda kalp krizi geçirildiği nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir?

Nefes Darlığı

Uykuda nefes darlığı çekmek kalp krizi belirtilerindendir. Uykuda nefes darlığı ve solunumda güçlük yaşamak kalp krizine işaret olabilir.

Terleme

Kalp krizi geçirme belirtilerinden biri de uykuda aşırı terlemedir. Uykuda aşırı terliyorsanız kalp krizi geçirmiş olma ihtimaliniz var.

Göğüs Ağrısı

Uykuda göğüs ağrısı da kalp krizi belirtisidir. Uykuda göğüs ağrısı hissedildiğinde zaman kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Mide Bulantısı

Kalp krizi geçirme belirtilerinden biri de uykuda hissedilen mide bulantısıdır. Uykuda mide bulantısı yaşamak, kalp krizi geçirmeye işaret olabilir.

Kafa Karışıklığı

Uykuda kafa karışıklığı hissi de kalp krizi belirtilerinden biridir. Uykuda kafa karışıklığı yaşanıyorsa, acilen doktora başvurulmalıdır.

Uykuda kalp krizi belirtileri, kişiye göre değişebilir. Bu belirtilerden birini hissetmeniz halinde bir doktora başvurmanız gerekir. Kalp krizi geçirme riski olan kişiler, doktor kontrolleri aksatmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş
Benzer Haberler
Online İşlemler