Anasayfa Tıbbi Birimler Üroloji Penis Cerrahisi Penil Protez Ameliyatları
Penil Protez Ameliyatları

Penil Protez Ameliyatları

Erkek üreme sistemindeki en önemli sağlık problemlerinden biri de sertleşme bozukluğudur. Kişinin cinsel hayatının aktifliğini sürdürebilmesi için penil protezler (Mutluluk Çubuğu) ve penil implantlar büyük bir önem taşır. Kişinin yaşına, yaşam tarzına veya kronik rahatsızlıklarına bağlı olarak meydana gelebilen sertleşme sorunlarında diğer tedaviler sonuç vermediği taktirde ürolojik protezlere ve cerrahi yöntemlere başvurulabilir. Penil protezlerin uygulanabilmesi için diğer tedavi metotlarının denenmiş ve başarıya ulaşmamış olması gerekir. Cerrahi bir operasyon olduğu için en son tercih edilen tedavi metodu olmalıdır. Lakin Penil Protezler uygulandığında hem kişi hem de partneri için son derece iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde uzman hekimler tarafından çok sayıda penil protez implantasyonu operasyonu başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Cerrahi yaklaşım hekimin tercihine, kullanılacak olan protezin tipine ve hastanın öyküsüne göre değişkenlik gösterebilir. Çoğunlukla küçük bir cerrahi kesi veya karın dokusu ile penisin birleştiği noktada ya da testis torbasının penis ile birleştiği sınırın hemen altından uygulanır. Hiçbir doku çıkartılmaz ve kan kaybı minimum seviyede yaşanır. Bu yüzden kan nakline ihtiyaç duyulmaz. Hastalar ameliyat günü evine dönebilir ya da gerekli görülürse bir gece hastanede kalabilir. Penil Protez ameliyatı bir saat içerisinde tamamlanır. Siz de sertleşme sorunu yaşıyor ve diğer tedavilerden sonuç alamıyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Üroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Üroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Penis Cerrahileri

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Üroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler