Anasayfa Tıbbi Birimler Dermatoloji Ultherapy
Ultherapy

Ultherapy

Ultherap, yüz germe işlemlerini ameliyatsız, iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan çözerek daha sıkı ve gergin bir cilt oluşturan yeni bir teknolojidir. Uygulama kapsamında belirlenen bölgede ısıya dönüşen ultrason dalgaları ile termal bir hasar oluşturulur. Bu hasar sonrası cilt altında kolajen üretimi artar, kolajen lifleri sıkılaşır. Bunun sonucunda da cilt sıkılaşır, sarkmalar giderilerek cilt daha gergin bir hal alır.

Ultherapy uygulamaları, yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkmaları gidererek daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu işlem, kaş kaldırma, gözaltı torbalarının azaltılması ve göz kapağı sarkmalarının toparlanmasında da kullanılmaktadır.

Yaklaşık 30 dakika süren Ultherapy uygulaması sonrasında kişiler günlük aktivitelerine zaman kaybetmeden dönebilmektedir. Cilt, uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlar ve 3 ay sonra da cilt istenen görünümüne kavuşur. Tek bir seansın etkisi yaklaşık bir yıl devam eder.

Ultherapy uygulaması cildin altındaki derin dokulara ulaşabildiği için lifting (kaldırma-germe) etkisi çok daha fazla olmaktadır. Bu işlemin en önemli özelliklerinden biri de sizi yoğun iş ya da hayat temponuzdan koparmadan hızla normal yaşantınıza dönebilme imkanı sağlamasıdır.

Ultherapy’nin Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Cilt gençleştirme uygulamaları, daha güzel ve genç bir cilt yapısı elde etmek için tercih edilir. Radyofrekans ve lazer gibi yöntemler cildin üst tabakasında etkili olurken, Ultherapy ise daha alt katmanlarına nüfuz ederek deride lifting (kaldırma-gerilme) etkisi oluşturmaktadır. Yüzeysel değil derin cilt katmanlarına erişebilen çok daha etkin bir yöntemdir.

Ultherapy Uygulaması Sırasında Neler Hissedilir?

Uygulama esnasında hissedilen acı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ancak uygulama öncesi her hastaya ağrı kesici alması tavsiye edilir. Uygulama genel olarak ‘iğne batması’ hissi uyandırmaktadır. Bu durum, ultrasound etkisinin dokulara temas ettiğini göstermektedir. Hızlı ve etkin sonuç almak için derin cilt katmanlarına ulaşmak bu tedavi yönteminin en önemli özelliğidir, bu nedenle iğne batması hissi oluşmaktadır.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrasound teknolojisi 50 yılı aşkın bir süredir güvenle kullanılmaktadır. FDA tarafından da onaylanan bu teknolojinde güvenlik yüzde 100’e yakındır. Yapılan araştırmalarda hiçbir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle bu yöntemi çok geniş bir hasta yelpazesinde kullanma imkânı bulunmaktadır.

Dermatoloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Dermatoloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Dermatoloji Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Dermatoloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler