Anasayfa Tıbbi Birimler Dermatoloji Botox Uygulaması
Botox Uygulaması

Botoks Nedir?

Botoks, yüzde ilerleyen yaşa, aşırı mimik kullanımına ve genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilerek daha genç bir cilt görünümü elde edilmek için kullanılan uygulamalardan biridir. Kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırma, terlemeyi önleme ve kronik migren tedavilerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Botoks Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kırışıklık Tedavisi

Aşırı mimik kullanımı ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zamanla alın, kaş arası, göz kenarları ve dudak çevresinde kırışıklıklar görülmeye başlar. Alın ve göz kenarlarında oluşan çizgiler kişide daha yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olurken, kaşlar arasındaki çizgiler ise çatık kaşlı ve kızgın bir bakış, ağız çevresindeki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesi verir. Bu bölgelere yapılacak botoks uygulamaları ile bu kasların hareketleri zayıflatılır buna bağlı olarak çizgiler azalır. Böylece yaşlı ve kızgın görünen yüz ifadesi düzeltilmiş olur.

Yüz Şekillendirme

Botoks uygulamaları ile kaş kaldırılmasının yanı sıra kaş orta kısmındaki yükseklik indirilerek şaşkın yüz görünümü ortadan kaldırılır.

Botoks uygulaması ile gülerken kötü bir görüntü oluşturan üst diş eti görülmesi durumlarının önüne geçilir.

Masetter (çiğneme kası) hipertrofisi durumlarında botoks uygulaması ile hastaların kare yüz görünümü yumuşatılarak daha oval bir yüz elde edilir. Böylece daha ince ve feminen görünümlü bir yüz elde edilir.

Aşırı Terleme

Botoks uygulaması el, ayak ve koltuk altında bulunan ter bezlerine uygulandığı zaman bu bölgelerdeki terlemeler ortadan kalkar. Aşırı terleme ve bundan kaynaklı ter kokusu şikâyeti olanlar bu bölgelere yaptıracakları botoks uygulamaları ile bu şikâyetlerinden kurtulabilir. Botoks uygulamasının ter bezleri üzerindeki etkisi 6 ay sürmektedir.

Migren Tedavisi

Botoks tedavisi ile migren hastalığı kontrol altına alınabilmektedir. Bunun için bir uzman nörolog kararı ile baş ve boyundaki 7 bölgeye 31 enjeksiyon noktasında ince iğnelerle uygulama yapılır. Bu işlem 12 hafta arayla iki defa yapılmaktadır.

Botoks Nasıl Yapılır? Botoks’un Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoks işlemleri enjeksiyon şeklinde uygulanmaktadır. Terleme şikâyetinde deri içine, mimiklerin kaybedilmesi işlemlerinde ise mimik kaslarına yapılmaktadır. Botoks uygulamasının etkisi işlemden 3-4 gün sonra görülmeye başlar, bir hafta sonra ise tamamen etkisi oluşur. Bu işlemin etkisi 4-6 aydır. Etkiler azaldığı zaman yeniden botoks yaptırarak işlemin etki süresi uzatılabilmektedir. Operasyonun hemen ardından gündelik hayata kaldığı yerden devam etmek mümkün olmaktadır.

Botoks Yüzde İfade Kaybına Neden Olur Mu?

Botoks uygulamalarında amaç mimikleri yumuşatmak, yüze doğal ve estetik bir görünüm vermektir. İfadeleri etkisiz hale getirmek değildir. Profesyonel ellerde yapılmadığı zaman mimiklerin kaybolmasına neden olunabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak için uzman ellerde yaptırmak gerekir.

Gebeler Botoks Yaptırabilir Mi?

Bu konuyla ilgili herhangi bir tıbbi araştırma bulunmamaktadır. Ancak gebelik ve emzirme dönemlerinde botoks yaptırılmaması önerilmektedir. Bunun yanında sinir-kas hastalığı bulunan kişilerin de botoks yaptırmaları tavsiye edilmez.

Botoks Uygulamaları Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Sizler de botoks uygulamaları ile kırışıklıklarınızı azaltarak daha genç görünen bir cilt yapısına kavuşmak, terlemelerinizden kurtulmak istiyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nin uzman kadroları aracılığıyla yaptıracağınız botoks uygulamaları sonucu pişman olmayacağınız güvenilir sonuçlar elde edeceksiniz. Daha mutlu ve sağlıklı günlerde tüm uygulamalarımız için sizleri hastanemize bekliyoruz.

Dermatoloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Dermatoloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Dermatoloji Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Dermatoloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler