Anasayfa Tıbbi Birimler Onkoloji Beyin Tümörleri
Beyin Tümörleri

Beyin Tümörleri

Tümör, insan vücudunda olmaması gereken bir noktada oluşan bir doku ya da herhangi bir dokunun kontrol dışı biçimde büyümesi durumudur. İnsan vücudundaki her tümör öldürücü değildir ancak beyin tümörlerinde istisnai bir durum söz konusudur. İyi huylu tümörler bile beyinde ölümcül olabilirler. Bu yüzden beyin tümörleri muhakkak kontrol altında tutulmalı ve en doğru şekilde müdahale edilmelidir.

Beyin Tümörü Tedavisi

Beyin tümörünün tedavisindeki en önemli hususlardan biri tedavinin hastanın kişisel durumuna göre özel olarak planlanmasıdır. Tedavinin temel amacı hastanın yaşam kalitesini korurken bir yandan da tümörle savaşarak yaşam süresini olabildiğince uzatmaktır. Beyin tümörü ameliyatında tümörün tipi, hastanın yaşı ve sağlık durumu, tümörün yerleştiği nokta gibi faktörler operasyon üzerinde etkilidir. Kötü huylu beyin tümörlerin tedavisi için cerrahi yöntemler uygulanır. Beyin tümörü ameliyatının dışında radyoterapi ve kemoterapiden de faydalanılır. Operasyonun tecrübeli ve uzman bir ekip tarafından yönetilmesi hayati önem taşır. Siz de geç kalmadan beyin tümörüyle mücadele için Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz.

Onkoloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Onkoloji Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkoloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler