Anasayfa Tıbbi Birimler Onkoloji Karaciğer Kanserleri
Karaciğer Kanserleri

Karaciğer Kanserleri

Karaciğerin kendi hücrelerinden kaynaklı olarak oluşan kötü huylu tümörlere birincil yani primer karaciğer kanseri adı verilir. Son derece sık karşılaşılan ve yaşamsal risk barındıran tümör türlerinden birisidir. Kişinin karaciğeri yeterince sağlıklı olduğu durumlarda karaciğer kanserine yakalanma olasılığı oldukça düşük seviyededir. Bilhassa karaciğer hastalıkları olanlar ve karaciğer organında yapısal bozukluklar saptanan bireyler bu kanser türü için risk grubunu oluştururlar. Dünya ölçeğinde de en sık karşılaşılan kanser türlerinden biri olan karaciğer kanseri erken evrede teşhis edilmesi önem taşıyan bir hastalıktır. Tedavi yönteminin esası kanserli dokunun çıkartılması üzerine kuruludur. Karaciğer hasta ise ve fonksiyonlarını ancak yerine getirebiliyorsa tümörlü bölgenin çıkartılması bir hayli zor olacaktır. Bu yüzden de karaciğer kanseri olan hastalarda karaciğer nakli büyük önem taşır.

Karaciğer Kanseri Tedavisi

Siz de karaciğer kanseri ile mücadele ediyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Onkoloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Onkoloji Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkoloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler