Anasayfa Tıbbi Birimler Nöroloji Dejeneratif Hastalıklar
Dejeneratif Hastalıklar

Dejeneratif Hastalıklar

Oluşumunda tümör, yangı veya travma gibi unsurların etkili olmadığı, dönüşümlü hücre zedelenmesine bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklara denilmektedir. Kardiyo metobolik hastalıklar ve dis-metabolik hastalıklar olarak kategorilendirmek mümkündür.

Dis-metabolik hastalıklar; obezite, kalp krizi, felç, şeker hastalığı ve tansiyon yüksekliği gibi hastalıklardır.

Kronik dejeneratif hastalıklar ise; kronik tiroid (Hashimato hastalığı), kanser, kronik artrit, eklem ve kas ağrıları, Alzheimer, depresyon, fibrokistik meme ve fibromiyalji gibi hastalıklardır.

Belirtileri birbirinden farklı olsada ortak özellikleri kronik inflamasyondur. Kronik inflamasyon düzeltilmeden bu hastalıkların tedavisi mümkün değildir.

Dejeneratif Hastalıkların Tedavisi

Dejeneratif hastalıklar önlenebilir hastalıklardır. Doğal ve sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite yapılması ile bu hastalıklardan kurtulmak mümkündür.

Bütün kronik dejeneratif hastalıklarda şeker ve insülin hormonu ön plandadır. Dolayısıyla insülin dengede tutulmalı, karaciğer ve pankreas yağlarından kurtulmalı, göbek eritilmelidir.

Nöroloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Nöroloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Nöroloji Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Nöroloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler