Anasayfa Tıbbi Birimler Radyoloji Dijital Floroskopi
Dijital Floroskopi

Dijital Floroskopi Nedir?

Röntgen işlemlerinde düşük doz ve yüksek kalite ile canlı video görüntülemeye imkân tanıyan sistemdir. Bu sistem ile rutin röntgen görüntülemeleri ile birlikte HSG (rahim ve tüplerin görüntülenmesi) ve diğer floroskopik işlemler de başarılı ile görüntülenir.

Dijital Floroskopik Görüntülenme Nasıl Yapılır?

Floroskopi cihazları, arasına hastanın konulduğu röntgen ışığı kaynağı ve floresan ekranından oluşur. Hasta cihaza sokularak gerçek zamanlı görüntüleri alınır ve dijital sinyaller vasıtasıyla görüntüler bilgisayar ortamına aktarılır. Doktor da gelen verileri değerlendirerek hastalıkların tanısını koyabilmektedir.

Floroskopi Hangi Hastalıkların Tanısında Kullanılır?

Floroskopi yöntemi, genellikle sindirim sistemi (gastrointestinal sistem grafileri, çift kontrast mide-duodenum), çift kontrast konon grafileri, ürolojik tetkikler, idrar yolları, ince bağırsaklar, kadın üreme organları veya vücudun herhangi bir bölümünün incelenmesi işlemlerinde tercih edilmektedir. Floroskopi işlemi X ışını çekiler yapılır ve normal filmlerde görülmeyen yapıların görünmesine imkân tanımaktadır.

Radyoloji Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Radyoloji birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Radyoloji Konuları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Radyoloji Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler