Anasayfa Tıbbi Birimler KALP VE DAMAR CERRAHİSİ

Kalp ve Damar Cerrahisi

Günümüzde en çok sağlık problemi yaşanan organlardan biri hiç şüphesiz kalptir. Kalp ve kalbe bağlı organlarda yaşanan hastalıklardan her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor.

Kalp ve Damar Cerrahisi Birimi’nde ise kalp hastalıkları ile birlikte kalbin çalışmasını etkileyen damarlardan kaynaklanan hastalıkların erken teşhis ve tespiti yapılıp cerrahi tedaviler uygulanmaktadır.

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Birimi’nde Kapalı Koroner Bypass Ameliyatı, Klasik Yöntem Koroner Bypass Ameliyatı, Kalp Kapak Hastalıklarının Cerrahi Tedavisi (Aort, Mitral, Triküspit ve Pulmoner Kapak Tamir ve Replasman Ameliyatları), Torakal ve Abdominal Aort Anevrizma ve Diseksiyonu, Yeni Doğan ve Çocuk Kalp Cerrahisi Ameliyatları, Periferik Arter Cerrahisi ve Endovasküler Tedavisi, Minimal İnvaziv Cerrahi (Kalp Deliği ve Kalp Kapak Ameliyatları), Venöz Tromboz Endovasküler Tedavisi, Kalp Pili Tedavisi, Cerrahi Ablasyon Tedavisi, Hemodiyaliz Hastalarında Damar Erişim Yollarının Açılması (Arterio-Venöz Fistül Açılması), Varis Hastalıklarının Cerrahi Tedavisi, Karotis Arter (Şah Damarı) Darlıklarının Cerrahi Tedavisi ve Pediatrik Kalp Ameliyatları başarı ile yapılmaktadır. Ameliyatlarla ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler