Anasayfa Tıbbi Birimler Göz Hastalıkları Glokom ve Tedavisi (Göz Tansiyonu)
Glokom ve Tedavisi (Göz Tansiyonu)

Glokom ve Tedavisi (Göz Tansiyonu)

Geri dönüşü olmayan görme kayıplarının en büyük sebebi, halk arasında göz tansiyonu olarak bilinen Glokom rahatsızlığıdır. Bilimsel öngörüler 2040 yılına gelindiğinde 111.8 milyon insanın glokom hastası olacağı yönünde. Bunun dışında glokom hastası olan bireylerin yaklaşık olarak yarısı bu hastalığın farkında değil. Erken teşhis edilemeyen ve tedavisine zamanında başlanamayan glokom hastaları kalıcı olarak görme kaybı ile karşılaşırlar.

Halk arasında karasu hastalığı olarak da bilinen glokom, göz tansiyonunun değerinin çok üst sınırlarda olmadığı vakalarda ilaç tedavisi ile sonuca gitmek hedeflenir. Göze damlatılan ilaçlar, göz tansiyonunu normal sınırlar içerisine çekmeye çalışır. İlaç tedavisi esnasında hasta kontrol edilir. Göz tansiyonu normale inerse eğer kişinden yaşam boyu bu ilaçları kullanması beklenir. İlaç tedavisinin etkisiz olduğu, hedeflenen sonucu sağlamadığı durumlarda cerrahi girişimlerle sonuca gidilir.

Bu aşamadaki seçenekler trabekükektomi adı verilen göz ameliyatı veya lazerle glokom tedavisidir. Glokom hastalığının cerrahi veya ilaçlı tedavilerinin temel amacı gözün mevcut durumunu korumaktır. Hastalığın sebebiyet verdiği görme kayıplarının geri dönüşü mümkün değildir. Bu yüzden herkesin rutin göz taramalarını aksatmadan yaptırması gerekir.

Göz Tansiyonu Tedavisi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak göz tansiyonu (Glokom) tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Göz Hastalıkları Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Göz Hastalıkları birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Göz Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler