Anasayfa Tıbbi Birimler Göz Hastalıkları Akıllı Mercek Uygulaması
Akıllı Mercek Uygulaması

Akıllı Mercek Uygulaması

Geçmiş yıllarda katarakt hastalarının tedavi sürecinde doğal lens çıkarılır ve yerine yakını veya uzağı net görebilmek için tasarlanmış, tek odaklı yani monofokal lenslerden biri takılırdı. Bu yüzden tedavinin ardından hastaların gözlük kullanması da zorunlu hale gelirdi. Ancak günümüzde multifokal yani çok odaklı göz içi lensler nihayet monofokal lenslerin yerini aldı ve görüş bozukluklarını her bakımdan düzeltmeyi başardı. Bu lenslerle kişinin görüşü mümkün olduğunca doğal hale geldi.

Multifokal yani çok odaklı lensler iki veya üç odaklı olmak üzere iki farklı biçimde dizayn edilir. Akıllı lensler olarak da adlandırılan trifokal lensler de üç odaklıdır. Hastaların tedavi sürecinde akıllı lens kullanılırsa kişi tedavinin ardından gözlük kullanmak zorunda kalmaz.

Akıllı lens uygulanan kişiler gözlük kullanmadan uzaktaki yazıları okuyabilir, kitap – gazete okuyabilir. Akıllı lensler göz sağlığı alanında günümüzün en gelişmiş teknolojisidir. Yakın, uzak ve orta mesafelerde kişiye net ve kesintisiz bir görüş imkânı sağladığından ötürü yaşam kalitesini arttırmaktadır. Siz de Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurup akıllı lens uygulamaları ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Göz içerisindeki doğal merceğin herhangi bir sebeple berraklığını kaybetmesi veya fonksiyonlarını yerine getirememesi hallerinde akıllı lenslere başvurulur. En önemli kullanım alanı ise katarakt vakalarıdır. Katarakt ameliyatı berraklığını yitiren göz lensinin kapsülünden çıkartılıp yerine akıllı lensin takılması esasına dayalıdır.

Göz Hastalıkları Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Göz Hastalıkları birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Göz Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler