Anasayfa Tıbbi Birimler Göz Hastalıkları Göz Kapağı Düşüklüğü Cerrahisi
Göz Kapağı Düşüklüğü Cerrahisi

Göz Kapağı Düşüklüğü Cerrahisi

Göz kapaklarının sağlığı hem fonksiyonel olarak hem de estetik gerekçeler bakımından büyük önem taşır. Göz kapakları, göz küresinin sağlığını sürdürmesi ve dış faktörlerden korunması açısından önemlidir. Bu yüzden göz kapağında cerrahi müdahaleyi gerekli kılan hastalıkların tedavisinde kapağın fonksiyonunun bozulmaması, estetik olarak uygun sonuç doğurması gibi kriterler gözetilerek tedavi planlanır. Bu sorunlar arasında en yaygın olanı da göz kapağı düşüklüğüdür.

Göz kapaklarının düşüklüğü görme fonksiyonunu sınırlandırır ve estetik problemlere yol açarak kişinin yaşam kalitesini düşürür. Göz kapağı düşüklüğünün birincil tedavisi cerrahi müdahaledir ve bu operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat için doğru zamanlama ise yetişkin ve çocuklarda farklılık arz eder. Doğuştan gelen özellikle de tek taraflı pitozisin göz bebeğinin önünü örttüğü vakalarda göz tembelliğine sebep olduğu için erken yaşta ameliyat edilmesi gerekir. Fakat göz tembelliği 9-10 yaş seviyesinden sonra tedavi edilemeyen bir hastalık olduğu için yetişkin bireylerde zamanlama açısından bir kısıtlama söz konusu değildir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi, göz kapağı düşüklüğü cerrahisinde önemli başarılara imza atmaktadır. Sizin de göz düşüklüğü hastalığınız bulunuyorsa Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurabilirsiniz.

Göz Hastalıkları Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Göz Hastalıkları birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Göz Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Göz Hastalıkları Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler