Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Dudak Kanseri
Dudak Kanseri

Dudak Kanseri

Dudak Kanseri vakaları en çok alt dudakta, daha nadir olarak da ağız köşesi ve üst dudakta görülen bir hastalıktır. Bu kanserler erkek bireylerde kadınlara kıyasla iki kattan daha fazla görülme sıklığına sahiptir. Genellikle 60 yaş itibariyle görülür.

Cerrahi girişimler bu tür kanser vakalarında başvurulan ilk tedavi yöntemidir. Genellikle erken evredeki kanserler yahut da küçük ve henüz yayılmamış kanserlerde cerrahi yöntem kolaylıkla uygulanabilir. Dudak kanseri vakaları için farklı onarım yöntemleri de kullanılır. Kullanılacak onarım yöntemi yani rekonstrüksiyon, dudakta ne kadar yer kapladığına ve bulunduğu bölgeye göre saptanır.

Dudak Kanseri Tedavisi

Radyasyon tedavisi, dudak kanseri vakalarında gerekli görüldüğü taktirde kullanılabilmektedir. Kimi hastalar cerrahi tedavi metodu ve radyoterapiyi kombine olarak kullanmayı gerektirebilir. Kemoterapi de yine dudak kanseri ile mücadelede kullanılan tedavilerden biridir. Siz de Dudak Kanseri ile mücadele ediyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’ne başvurabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler