Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Omurilik Tümörü
Omurilik Tümörü

Omurilik Tümörü

Omurilik, kafatasından çıkıp belde kuyruksokumu adı verilen bölgeye kadar omurga kemiklerinin içerisinde ilerler. Kimi durumlarda omuriliğin kendi içinde yahut da çevresini tümüyle kaplayan zar yapıda iyi ya da kötü huylu tümörler meydana gelebilir.

Omurilik tümörünün bulunduğu yer, hangi boyutta olduğu ve hangi tip tümör olduğu tespit edildikten sonra hastalar için en uygun tedavi yöntemine yine hasta ile birlikte karar verilir.

Omurilik Tümörü Tedavisi

Omurilik tümörünün tedavisinde çoğunlukla cerrahi metotlar uygulanır. Bazen ise cerrahi yöntemlerle birlikte radyoterapi ve kemoterapi tedavisinden de faydalanılır. Cerrahi Girişimler genellikle iyi huylu olan tümörün tümüyle çıkartılmasını hedefler ancak radyoterapi ve kemoterapi genelde ameliyatın ardından tamamen çıkartılamayan tümörlerin temizlenmesinde işe yarar. Bazen de ameliyat öncesi var olan tümörü küçültmek için kullanılır. Yanı tümörün ve hastanın durumuna göre birden fazla sayıda tedavi seçeneği vardır. Siz de omurilik tümörleriyle mücadele ediyorsanız Onkolojik Cerrahi’nin Türkiye genelindeki başarılı adresi Özel Ortadoğu Hastanesine başvurabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler