Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Rahim Kanseri
Rahim Kanseri

Rahim Kanseri

Kadınlarda en sık karşılaşılan kanser türlerinden birisi olan rahim kanseri (Endometrium), erken evrede tespit edilebilen bir hastalıktır ve tedaviye erken başlandığında başarı yüzdesi son derece yüksektir. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi, alanında uzman cerrahları, tıbbi personeli ve teknik donanımı ile rahim kanseri konusunda çok sayıda başarılı operasyona imza atmıştır.

Rahim Kanseri dünyada kadınların en çok mücadele ettiği sağlık sorunlardan biri ve pek çok farklı isimle anılıyor. Endometrium, uterus, endometrial vb. Rahim kanseri rahmin içerisini döşeyen tabakada bulunan hücrelerden kaynaklanır.

Sağlıklı hücreler, insan vücudunun fonksiyonlarını normal şekilde yürütebilmesi için belirli bir düzen dahilinde büyür, bölünür ve ölür. Fakat kimi zaman hücreler değişikliğe uğrar ve kontrol dışı büyüme eğilimi gösterebilir. Yeni hücre gerekmemesine rağmen, bu hücreler bölünmeye devam eder. Bu anormal bölünmeler zaman içerisinde komşu dokulara yayılır, istila eder ve tahribat yaratır. Bu hücreler insan vücudunun diğer bölgelerine doğru yayılmayı sürdürürler ve rahim kanseri de buna benzer şekilde gelişir. Zamanla insan vücudunun farklı organlarına yayılmaya devam ederler. Bu kanser hücrelerinin neden geliştiği konusunda kesin bir teşhis yoktur. Fakat östrojen hormonunun rahim kanseri vakaları üzerinde bir rolü olduğu dünya hekimlerince ortak bir kanaat halindedir.

Rahim Kanseri Tedavisi

Siz de rahim kanserinden şüpheleniyorsanız geç kalmadan Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler