Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Akciğer Kanseri
Akciğer Kanseri

Akciğer Kanseri

Akciğer organında bulunan hücrelerin dengesiz bir biçimde hızla çoğalması sonucu oluşan kötü huylu tümöral oluşumlar, akciğer kanseri olarak tanımlanır. Kanser hücreleri ilk olarak bulunduğu konumda çoğalır ve zamanla kitlesel bir yapı meydana getirir. İlerleyen evrelerde ise çevresindeki diğer dokulara ve organlara yayılım gösterirler. Akciğer Kanseri son derece sık rastlanan, ciddi sonuçlara neden olan kanser türlerinden birisidir. Akciğer kanseri vakalarında erken evrelerde genellikle belirti göstermez. Bu da hastalığın çoğu vakada teşhis edildiği anda ileri evreye ulaşmış olmasına neden olur. Bu yüzden risk altında olan kişiler düzenli olarak kontrol yaptırmalıdır. Özel Adana Ortadoğu Hastanesi, Onkolojik Cerrahi’de fark yaratan hekim kadrosuyla hizmetinizde.

Akciğer Kanseri Tedavisi

Akciğer kanserinin tedavi süreci, kanserin hangi evrede olduğu, türünün ne olduğu, hastanın genel sağlık durumu vb. faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Cerrahi yöntemler, kemoterapi, radyoterapi, immünoterapi gibi farklı tedavi seçeneklerinin bulunduğu akciğer kanseri tedavisinde bu yöntemler tek başına yahut da kombine şekilde kullanılabilmektedir. Eğer siz de akciğer kanseri açısından risk grubunda bulunuyorsanız geç kalmadan Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak düzenli tarama yaptırabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler