Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Yumurtalık Kanseri
Yumurtalık Kanseri

Yumurtalık Kanseri

Dokusunda çok farklı hücreler bulunan yumurtalıkların ana yapısı, epitelyum hücrelerden meydana gelir. Epitel hücrelerde veya embriyonik döneme ait hücrelerde yaşanan kontrolsüz çoğalma ve bölünmeden kaynaklı olarak kişide yumurtalık kanseri meydana gelebilir. Genellikle menopoz döneminin ardından görülen yumurtalık kanseri vakalarının yüzde 80’lik bir bölümü epitelyum dokuda meydana gelir. 20 yaş altı bireylerde görülen yumurtalık kanseri vakalarının ise yüzde 60’lık bir kısmında embriyonik tümörlere rastlanmaktadır.

Yumurtalık Kanseri Tedavisi

Yumurtalık kanserinin tedavisinde cerrahi yöntemler kullanılır. Kemoterapi ise cerrahi girişimin ardından uygulanmaya başlanır. Yumurtalık kanseri vakalarındaki tüm evrelerde cerrahi yöntem uygulanabilir. Kitlenin çıkartılması, yaşamsal öneme sahip organlara zarar verme tehlikesi taşıyorsa ilk olarak kemoterapi ile kitlenin küçültülmesi amaçlanır. Yumurtalık kanseri ameliyatının ardından eğer kanser vücuda yayılmıyorsa kemoterapiye başvurulmayabilir. Fakat yayılma devam ediyorsa radyoterapi ve kemoterapiden faydalanılır.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler