Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Rektum Kanseri
Rektum Kanseri

Rektum Kanseri

Rektum Kanseri, kanserli hücrelerin rektum dokuları üzerinde meydana getirdiği bir hastalıktır. Rektum kanseri çoğunlukla rektum astarındaki poliplerden ötürü oluşur. Rektum kanseri de tıpkı kolon kanseri gibi Kolorektal kanser türleri arasındadır.

Rektum kanserinin kemoterapi ile tedavisi kanser hücrelerini hedefleyen iki ya da daha fazla ilaçtan oluşur. Rektum kanserinde ameliyattan önce ve sonra kemoterapi, radyoterapi gibi tedaviler kullanılabilir. Rektum kanseri vakalarının birinci evre tedavisinde cerrahi operasyon tek gerekli yöntem olabilir. İlk evrede rektum kanserinde ameliyatın ardından hastalığın yeniden nüksetme riski düşüktür. Bu yüzden çoğunlukla kemoterapi önerilmez.

İkinci ve üçüncü evrelerde kanserin nüks etmemesi için ameliyatın ardından radyoterapi ve kemoterapi tedavileri uygulanır. Üçüncü evredeki hastalar için ameliyat öncesinde tümörü küçültmek adına kemoterapi ve radyoterapi tedavisi de uygulanabilmektedir.

Rektum Kanseri Tedavisi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de rektum kanseri ile mücadele ediyorsanız Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak sağlığınız için geç kalmadan doğru adımları atabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler