Anasayfa Tıbbi Birimler Onkolojik Cerrahi Prostat Kanseri
Prostat Kanseri

Prostat Kanseri

Prostat Kanseri teşhisi konulan uygun hastalar herhangi bir tedaviye tabi tutulmadan düzenli kontrollerle izlenebilir. Yani her hastanın ameliyat olması zorunlu değildir. Ameliyat için uygun olmayan hastalarda radyoterapi ve hormon tedavisi uygulanır. Prostat Kanseri Ameliyatı, prostat bezinin tümüyle çıkartıldığı bir operasyondur. Radikal Prostatektomi ismi verilen bu operasyonda kimi vakalar için prostatın çıkartılması dışında bölgesel lenf bezlerinin çıkarılması da gerekebilir. Prostat Kanserinin metastaz yapmadığı evrelerde, hastanın sağlık durumu ve yaşı uygunsa tercih edilen tedavi yöntemi ameliyattır. Prostata sınırlı olduğu tespit edilen tümörlerde hastanın beklenen yaşam süresi 10 yıl ve üzerinde ise uygulanabilen bir yöntemdir. Prostatın dışına uzanan ancak uzak bölgelere yayılmamış kanser vakalarının tedavisinde cerrahi müdahalenin etkili sonuçlar sağladığı saptanmıştır. Ancak bazı hastalarda ameliyatın ardından radyoterapi alınması gerekebilir. Açık veya robot yardımlı metotlar ile gerçekleştirilebilen Radikal Prostatektomi ameliyatında en başarılı sonuçların elde edilebilmesi için hangi tekniğin kullanılacağı değil, operasyonu yöneten cerrahın tecrübesi ve uzmanlığı önemlidir.

Prostat Kanseri Tedavisi

Özel Ortadoğu Hastanesi, deneyimli cerrahları ile evrensel kalite standartlarında hizmet sunmaktadır. Siz de geç kalmadan Özel Ortadoğu Hastanesi’ne başvurarak özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Onkolojik Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Onkolojik Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doktorlar güncelleniyor.

Diğer Onkolojik Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Onkolojik Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler