Anasayfa Tıbbi Birimler Genel Cerrahi Kapalı Diyabet Cerrahisi
Kapalı Diyabet Cerrahisi

Kapalı Diyabet Cerrahisi

Diğer hastalıklarda olduğu gibi Diyabet hastalığında da ameliyat çözümü hasta ve doktorun ortak kararı sonucunda alınır. Hastalığın yaşamsal fonksiyonlara etkisi, hastanın genel sağlık durumu ve diyabet hastalığına bağlı olarak meydana gelen komplikasyonlar bu konuda belirleyici unsurlardır. İlk olarak hastanın verileri ve kan değerleri hekim tarafından incelenir. Gerçekleştirilen analizler sonucunda doktorun gerekli görmesi ve hastanın onayı ile ameliyat süreci başlar.

Şeker Hastalığı Ameliyatı ya da bir diğer deyişle Diyabet Cerrahisi genel olarak metabolik cerrahi yöntemleri başlığı altında bir dizi operasyonla gerçekleştirilir. Diyabet hastalığını tedavi etmek adına hormonal değişiklikler gerçekleştirmek bu operasyonların temel hedefidir. Günümüzde hasta konforu açısından son derece avantajlı olduğu için Diyabet Cerrahisi, kapalı yöntemle gerçekleştirilmektedir.

Not: Bu tedavi yöntemi sadece tip 2 diyabet hastalarına uygulanabilmektedir.

Kapalı Diyabet Tedavisi Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de diyabet hastalığı ile mücadele halindeyseniz Kapalı Diyabet hastalığının tedavisinde güvenilir adresiniz Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’ne başvurabilirsiniz.

Genel Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Genel Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Genel Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Genel Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler