Anasayfa Tıbbi Birimler Genel Cerrahi Kapalı Obezite Cerrahisi
Kapalı Obezite Cerrahisi

Kapalı Obezite Cerrahisi

Günümüzde en önemli sağlık sorunlarından biri olan obeziteyle mücadele için yapılan kilo kaybı ameliyatları da dahil olmak üzere çok sayıda operasyon laparoskopik yöntemle gerçekleştiriliyor. Kapalı mide ameliyatları açık ameliyatlara kıyasla hasta için çok sayıda avantaj sağlıyor. Kapalı ameliyatlarda hasta hem operasyon sırasında hem de sonrasında çok daha konforlu bir iyileşme süreci geçirir. İyileşme süresi acısız ve hızlı olduğu gibi ameliyatın riski ve süresi de açık ameliyatlara göre daha azdır. Obezite cerrahisinde başarı yüzdesi en yüksek iki kapalı ameliyat metodu gastrik bypass ve sleevegastrektomi metotlarıdır. Tüp mide ameliyatı olarak da adlandırılan sleevegastrektomi, son senelerde en çok tercih edilen obezite ameliyatı haline gelmiştir. Kapalı tüp mide ameliyatlarında midenin iştah hormonu Gherelin’i salgılayan bölümü alınarak midenin gelişmeye eğilimli kısmından hastanın kurtarılması hedeflenir. Mide organı hacim açısından küçüldüğü için ameliyatın ardından hasta eskiye kıyasla çok daha az besinle doyar. İştah hormonu da salgılamadığı için normalin üzerinde bir açlık hissi yaşamaz. Bu da hızlı ve sağlıklı biçimde kilo vermesini sağlar.

Kapalı Obezite Ameliyatı Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde!

Siz de Obezite hastalığından şikâyetçiyseniz Kapalı Obezite Ameliyatının güvenilir ve başarılı adresi Adana Ortadoğu Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’ne başvurabilir ve fazla kilolarınızdan sağlıklı biçimde kurtulabilirsiniz.

Genel Cerrahi Birim Doktorları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan alanında uzman, deneyimli Genel Cerrahi birim doktorlarını aşağıdan daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Diğer Genel Cerrahi Hastalıkları

Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Genel Cerrahi Birimi’nde hizmet verilen diğer hastalıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler